از کجا بفهمیم استعداد بازیگری داریم + تست استعداد بازیگری

فهرست مقالات

امروزه استعدادیابی برای حرفه‌ها و مهارت‌های مختلف بسیار رواج یافته و بسیاری از افراد برای اطمینان از داشتن توانایی و استعداد در رشته‌های ورزشی و هنری مورد علاقه خود، در تست‌های مختلفی شرکت می‌کنند. علاقه‌مندان به دنیای بازیگری نیز برای اطمینان از توانایی‌ها و استعداد خود، تست استعداد بازیگری را امتحان می‌نمایند. اما تست استعداد بازیگری چیست؟ از کجا بفهمیم استعداد بازیگری داریم یا خیر؟

در همین راستا، در این مقاله از وب‌سایت خانه هنر کاج، قصد داریم تا به نشانه‌های استعداد بازیگری بپردازیم و تست موجود برای اطلاع از استعداد فرد در بازیگری را بررسی کنیم. برای کسب اطلاعات بیشتر در این رابطه، تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

فهرست محتوا:

منظور از تست استعداد بازیگری چیست؟

همان‌طور که گفتیم، استعداد افراد در بازیگری مانند هزاران حرفه دیگر اهمیت دارد و افرادی که بااستعداد به شمار می‌روند، می‌توانند نکات آن را سریع‌تر یاد گرفته و آن‌ها را اجرایی کنند. تست استعداد بازیگری، تستی است که که میزان استعداد فرد در بازیگری را نشان می‌دهد.

در رابطه با این دسته از تست‌ها، باید به این موضوع توجه داشته باشید که امروزه اکثر افرادی که به بازیگری نیاز دارند، می‌توانند با شرکت در کلاس‌ها و دوره‌های مختلف و یادگیری نکات آموزشی، به یک بازیگر موفق تبدیل شوند. همان‌طور که می‌دانید، پایین‌بودن نمره تست استعداد بازیگری، به معنای عدم توانایی فرد برای تبدیل‌شدن به یک بازیگر موفق نیست. بلکه نشان می‌دهد که فرد علاقه‌مند به این حرفه، باید بیشتر تلاش کرده و سخت‌تر تمرین کند.

در واقع این نوع تست، تنها برای خودشناسی فرد کاربرد داشته و برای افراد دیگر و حتی عوامل انتخاب بازیگر، اهمیتی ندارد. در رابطه با این نوع تست باید در نظر داشته باشید که عدم تمرکز و یا حالات روحی زودگذر فرد، می‌توانند نتیجه را تا حد قابل‌توجهی نسبت به آنچه واقعیت است، تغییر دهند. اگر علاقه مند به بازیگری و یادگیری آن هستید، کلاس بازیگری در تهران  موسسه خانه هنر کاج به صورت عملی در محیط آکادمی با اساتید با تجربه می‌تواند دروازه ورود شما به دنیای بازیگری باشد.

 

کلاس بازیگری در تهران

 

تست استعداد بازیگری مناسب چه سنی است؟

به طور کلی تست استعداد بازیگری را بیشتر برای افراد کم سن‌وسال و کودکان برگزار می‌کنند. در واقع بیشتر والدینی که به دنبال اطلاع از میزان توانایی و استعداد کودک خود در زمینه بازیگری هستند، با انجام تست استعداد بازیگری، از آن مطلع می‌شوند. اما همان‌طور که در بخش قبلی نیز گفتیم، پایین‌بودن استعداد نشانه عدم توانایی فرد در تبدیل شدن به یک بازیگر نبوده و تنها نشان می‌دهد که فرد باید بیشتر و متمرکزتر تلاش کند. شرکت در کلاس بازیگری کودکان علاوه بر تقویت استعداد بازی می‌تواند در رشد خلاقیت و اعتماد به نفس آنها نیز نقش داشته باشد.

 

تست استعداد بازیگری

 

کجا باید تست استعداد بازیگری داد؟

برای شرکت در تست استعداد بازیگری باید در نظر داشته باشید که مجموعه‌ها و آموزشگاه‌های متعددی در سطح کشور هستند که در زمینه بازیگری فعالیت کرده و این نوع تست را از داوطلبان می‌گیرند. در نتیجه برای این نوع تست، بهتر است به مجموعه‌های آموزش بازیگری مراجعه نمایید. برای افزایش مهارت بازیگری در خانه مقاله برنامه تمرین بازیگری در خانه می‌تواند راهنمای شما در این امر باشد.

از کجا بفهمیم استعداد بازیگری داریم؟

فارغ از بحث تست استعداد بازیگری، برخی رفتارها و نشانه‌ها در فرد وجود دارند که می‌توانند نشان‌دهنده توانایی فرد در بازیگری باشند. به عبارت دیگر، با شناخت برخی از نشانه‌ها می‌توان نتیجه گرفت که فرد استعداد بازیگری بالایی دارد. در ادامه این نشانه‌ها را به صورت مختصر بررسی خواهیم نمود:

 1. صحبت به لهجه‌های مختلف برای شما آسان است و شما می‌توانید فارسی را بدون لهجه و به خوبی صحبت کنید و در شرایط مختلف می‌توانید به گویش‌ها و لهجه‌های مختلف نیز حرف بزنید.
 2. به کار گروهی علاقه‌ دارید و عاشق کارکردن به صورت گروهی و در یک جمع هنرمند هستید.
 3. ظاهر برای شما اهمیت دارد و شما همیشه سعی می‌کنید دارای ظاهری آراسته باشید و از نظر ظاهری همیشه شیک به نظر برسید.
 4. شما به خوبی بر روی بدن خود مسلط هستید و از زبان بدن خود در صحبت با دیگران استفاده می‌کنید.
 5. شما به هنر بسیار علاقه دارید و زمان‌های زیادی را صرف دیدن فیلم، تئاتر، بازدید از موزه‌ها و… می‌کنید.
 6. عمق برای شما اهمیت دارد و همواره سعی می‌کنید اتفاقات را از زوایای عمیق‌تری بررسی و مشاهده کنید.
 7. معمولاً در جمع‌های دوستانه یا خانوادگی خاطرات و روایت‌ها را به خوبی بیان می‌کنید و دیگران به تماشای شما علاقه‌مند هستند.
 8. تأثیرگذار هستید و می‌توانید با استفاده از احساسات و کلام خود، دیگران را تحت تأثیر قرار دهید.
 9. به برقراری ارتباط با دیگران علاقه داشته و دوست دارید با افراد مختلف ارتباط داشته باشید.
 10. عاشق دیده‌شدن هستید و دیده‌شدن و شناخته‌شدن، احساس خوبی را به شما منتقل می‌کند.
 11. از نظر شخصیتی دارای ابعاد مختلفی هستید و می‌توانید در افکار خود به عنوان یک شخصیت دیگر زندگی کنید.
 12. به دنبال چالش‌ها و اتفاقات جدید هستید و دوست دارید همواره پویا و فعال باشید.
 13. در کودکی، به خوبی در برابر دیگران صحبت می‌کردید و در سرگرم‌کردن جمع توانمند بوده‌اید.
 14. انتقادپذیر هستید و می‌توانید انتقادات دیگران را به خوبی بشنوید و در مسیر خود حرکت نمایید.
 15. اعتماد به نفس بالایی دارید و می‌توانید آن را به خوبی نشان دهید.
 16. بسیار خلاق و شوخ‌طبع هستید و به راحتی می‌توانید با حرکات و صحبت‌های فی‌البداهه دیگران را بخندانید یا سرگرم کنید.
 17. دنیای تخیلی بسیار خوبی دارید و می‌توانید به خوبی یک شرایط را تصویرسازی کنید.
 18. در تکرار رفتارهای دیگران و به اصطلاح درآوردن ادای آن‌ها توانمند هستید.
 19. یک شخصیت کمال گرا دارید و دوست دارید تا همه چیز در بهترین و کامل‌تری شرایط باشد.
 20. از حافظه‌ای بسیار قوی برخوردار هستید و به خوبی همه‌ چیز را به خاطر می‌سپارید.
 21. مطالعه‌کردن و خواندن فیلم‌نامه‌‌ها، نمایشنامه‌ها، کتاب‌ها و… برای شما یک تفریح بسیار جذاب است.
 22. از قرارگرفتن در مرکزیت توجه نمی‌ترسید و در این شرایط به خوبی می‌توانید بر خود مسلط باشید.
 23. فردی بسیار متمرکز هستید و اتفاقات ریز و مختلف نمی‌تواند تمرکز شما را کامل برهم بزند.
 24. فردی احساسی هستید و به خوبی می‌توانید احساسات خود را بروز دهید.

 

 

جمع‌بندی

در این مقاله از وب‌سایت خانه هنر کاج، تلاش کردیم تا برخی از نکات مربوط به تست استعداد بازیگری را مطرح کرده و به این سؤال پاسخ دهیم که از کجا بفهمیم استعداد بازیگری داریم؟

همان‌طور که گفتیم، بازیگری یک حرفه است و افراد مختلفی که به این حرفه علاقه‌مند هستند، می‌توانند با شرکت در کلاس‌ها و یادگیری مهارت‌ها و آموزشات مختلف، به خوبی بر آن مسلط شوند. علاقه‌مندان به این حوزه، برای خودشناسی بهتر و درک بهتری از شرایط خود می‌توانند در تست استعداد بازیگری مجموعه‌‌های آموزش بازیگری شرکت کنند و با توجه به نتیجه به دست آمده، برنامه‌ریزی بهتری برای آینده خود داشته باشند و با شناخت نکات ضعف خود، در راستای تقویت آن‌‌ها تلاش کنند. همچنین پرورش فن بیان در سنین کودکی، می‌تواند علاوه بر بازیگری بر آینده کودک نیز نقش به سزایی ایفا کند، برای کسب اطلاع پیرامون این موضوع مقاله راه‌های تقویت فن بیان در کودکان چیست را مطالعه بفرمائید.

 

تست استعداد بازیگری

 

خانه هنر کاج، کاج هنر سبز

خانه هنر کاج، در سال 1397 با هدف ارتقای آموزش و تولید در صنعت سینما و تئاتر کشور شروع به فعالیت نمود. این مجموعه در سال‌های فعالیت خود، همواره تلاش کرده تا با برگزاری دوره‌ها، کلاس‌ها، سمینارها، نشست‌ها و… اقدامات تأثیرگذاری در بهبود شرایط هنر کشور انجام دهد. خانه هنر کاج، با بهره‌مندی از اساتید و مدرسان باتجربه و متخصص، دوره‌های آموزشی مختلفی را در رشته‌های سینما، تئاتر، موسیقی، دوبله و… برگزار می‌کند. علاقه‌مندان به این رشته‌‌ها، برای اطلاع از کلاس‌ها و شرایط شرکت در آن‌ها، با شماره‌های 88318335 – 88316270 تماس حاصل فرمایید.

جهت شرکت در دوره فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.