تست بازیگری چگونه است + سوالات تست بازیگری

فهرست مقالات

افراد بسیاری وجود دارند که به شروع حرفه بازیگری و تبدیل‌شدن به یک بازیگر علاقه دارند. در واقع علاقه‌مندان به این فعالیت هنری، همواره به دنبال راهی برای شروع فعالیت می‌گردند. همان‌طور که در مقاله‌های قبلی نیز گفتیم، پس از شرکت در کلاس‌های بازیگری و یادگیری مهارت‌های لازم، برای شروع باید در تست بازیگری شرکت کرد. در واقع اولین گام پس از یادگیری مهارت‌‌های بازیگری، شرکت در تست‌های بازیگری است. اما تست بازیگری چگونه است و چگونه می‌توان به خوبی به سوالات تست بازیگری پاسخ داد؟

در همین راستا، در این مقاله از وب‌سایت خانه هنر کاج، قصد داریم تا نکات مربوط به تست بازیگری و راه‌های کسب موفقیت در آن را بررسی نماییم. برای کسب اطلاعات کامل در این رابطه، تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

چگونه باید در تست بازیگری شرکت کرد؟

بسیاری از افرادی که به دنبال شرکت در تست‌های بازیگری هستند، این سؤال را می‌پرسند که کجا تست بازیگری بدم؟ در این راستا باید به این نکته اشاره نمود که امروزه پروژه‌های سینمایی، تئاتر و تلویزیون برای جذب بازیگر، فراخوان عمومی منتشر می‌کنند. پیگیری انتشار فراخوان‌ها یکی از راه‌های شرکت در تست بازیگری است. اما بهترین راه، شرکت در تست‌های آموزشگاه‌های بازیگری است. این آموزشگاه‌ها به دلیل فعالیت با بسیاری از کارگردانان و مسئولین انتخاب بازیگر، فرصت خوبی را در اختیار افراد علاقه‌مند به این حوزه قرار می‌دهند.

همچنین اگر علاقه مند به موسیقی هستید مقاله وزن‌خوانی در موسیقی جهت کسب اطلاعات سودمند برای شما گردآوری شده است.

 

کلاس بازیگری در تهران

 

انواع تست‌های بازیگری

یکی از نکات مهمی که قبل از شرکت در تست باید بدانید، این است که تست‌های بازیگری، دارای انواع مختلفی هستند. انواع تست‌های این حوزه عبارت‌اند از:

 • تست بازیگری آموزشگاه‌های معتبر:

این دسته از تست‌ها، توسط آموزشگاه‌های بازیگری و در دوره‌های مختلفی مانند تلویزیون، تئاتر و سینما برگزار می‌شوند.

 • تست بازیگری تبلیغات تلویزیونی:

سازند‌ه‌های تبلیغات تلویزیونی، برای پروژه‌های خود اقدام به تست‌گیری از افراد مختلف و علاقه‌مند می‌کنند.

 • تست بازیگری پروژه‌های تلویزیونی و سینمایی:

همان‌طور که گفتیم، در برخی از پروژه‌های تلویزیونی و سینمایی، فراخوان‌های عمومی جذب بازیگر منتشر می‌شود و با پیگیری این فراخوان‌ها از طریق روزنامه، مجلات بازیگری، شبکه‌های اجتماعی و… می‌توان در آن‌ها شرکت نمود.

شرایط تست بازیگری چگونه است؟

افرادی که می‌خواهند در تست‌های بازیگری شرکت کنند به دنبال این هستند که بدانند تست بازیگری چگونه است؟

به طور کلی در تست بازیگری، از فرد می‌خواهند تا به برخی از سؤالات پاسخ دهند و به میزان کوتاهی اجرا کنند. در زمان تست، کارگردانان و مسئولین جمع‌آوری بازیگر، به برخی از نکات به صورت ویژه توجه می‌کنند. در واقع فرد بازیگر یا علاقه‌مند به بازیگری با شناخت این موارد می‌تواند اثرگذاری بهتری بر روی مسئولین انتخاب بازیگر داشته باشد و تست را با موفقیت پشت سر بگذارد. همچنین کلاس بازیگری در تهران موسسه خانه هنر کاج با آموزش نکات زیر باعث افزایش مهارت بازیگری و جلب نظر مسوول تست می‌شود از جمله این نکات می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

 

کجا تست بازیگری بدم

 

 • مواجهه و برخورد

نحوه برخورد با عوامل انتخاب بازیگر، متن فیلم‌نامه، اجرای اولیه دیالوگ، پاسخ سؤالاتی که پرسیده می‌شوند و… از جمله مواردی هستند که برای کارگردان و عوامل از اهمیت بالایی برخوردارند.

 • حس

به طور کلی حس بخش مهمی از بازیگری است و هرچه تسلط فرد بر متن و نقش بیشتر باشد، از این منظر عملکرد بهتری خواهد داشت. برای اینکه تأثیر خوبی بر روی عوامل بگذارید، باید احساسات درست را به خوبی وارد بازی کرده و توانایی بازیگری خود را نمایان کنید. داشتن تمرکز و عدم داشتن استرس، از مهم‌ترین عواملی هستند که بر روی حس تأثیر می‌گذارند. میزان ادغام با شخصیت و فیلم‌نامه و همچنین اجرای چند دقیقه‌ای یا چند ثانیه‌ای شما، مواردی هستند که کارگردانان بر روی آن حساس هستند.

 •  فیزیک و شرایط بدنی

توجه داشته باشید که اطلاعات درستی از وضعیت جسمانی در رزومه خود قرار دهید. کارگردانان با مشاهده و بررسی ویژگی‌هایی مانند قد، وزن، پوشش، نحوه نشستن و راه رفتن، سن، نگاه‌ها، برخورد و… فیزیک و شرایط بدنی شما را بررسی می‌کنند. در صورتی که این ویژگی‌ها با آن چیزی که کارگردان به دنبال آن است یکسان باشد، شما یکی از گزینه‌های بازی در آن نقش خواهید بود.

 • تکلم و بیان

معمولاً در آگهی‌ها و فراخوان‌ها، از افراد درخواست می‌کنند که فایل صدای ضبط‌شده خود را نیز ارسال کنند. فن بیان قوی و توانایی خوب صحبت‌کردن، در بازیگری از اهمیت بالایی برخوردار بوده و کارگردانان و عوامل، از طریق گفت‌وگوی اولیه، روخوانی متن‌ها و مونولوگ‌ها و اجرای چند دقیقه‌ای، متوجه قدرت تکلم و توانایی شما خواهند شد. برای تأثیرگذاری مناسب در این بخش توجه داشته باشید که در هنگام ارسال صدای ضبط شده، به هیچ عنوان صدای خود را تغییر نداده و چه در هنگام ضبط صدا و چه در هنگام تست به راحتی و با اعتماد به نفس و با صدای واقعی خود صحبت کنید. شرکت در کلاس فن بیان در تهران خانه هنر کاج با اساتید باتجربه باعث افزایش مهارت سخنوری و فن شود.

 

سوالات تست بازیگری

 

نکات مهم برای موفقیت در تست بازیگری

برای موفقیت در تست‌های بازیگری رعایت برخی نکات می‌تواند به موفقیت شما در تست کمک کند. این نکات شامل موارد زیر می‌شوند.

 •          داشتن ظاهر مناسب

برخورداری از ظاهر و پوشش مناسب، اهمیت بسیار زیادی در بحث تست بازیگری دارد. بهتر است از پوشیدن لباس‌های غیرمتعارف و یا عجیب خودداری کنید. توجه داشته باشید که ساده‌بودن پوشش در این رابطه بسیار کمک‌کننده است.

 •          عدم خوردن غذای بیش از اندازه

توجه داشته باشید که پربودن شکم و یا حتی خالی‌بودن آن می‌تواند باعث افت یا افزایش فشار و قند خون شود. این موارد در دو حالت می‌توانند تأثیر منفی بر روی کار شما داشته باشند. پس بهتر است سطح مناسبی از سیری داشته باشید و به میزان مناسب غذا میل کنید.

 •          توجه به زبان بدن

یکی از مواردی که می‌تواند منجر به عدم موفقیت در تست بازیگری شود، اعتماد به نفس پایین و در نتیجه آن، عدم برخورداری از تسلط مناسب بر روی زبان بدن است. به طور کلی استرس و عدم اعتماد به نفس، می‌توانند باعث شوند تا فرد نتواند به خوبی از بدن خود در جهت بازی‌کردن استفاده کند. پس بهتر است قبل از تست، به خوبی بر روی اعتماد به نفس خود کار کنید.

 •          توجه به نوع تست

در صورتی که تست با استفاده از دوربین گرفته می‌شود، باید به دوربین خیره شوید و بازی کنید. اما در صورتی که قرار است بر روی صحنه تست بدهید، تست بر روی صحنه نمایش یا پلاتو گرفته می‌شود. پس توجه به حاضرین را کنار گذاشته و نقش خود را به خوبی اجرا کنید.

 

تست بازیگری

 

سؤالات تست بازیگری

همان‌طور که گفته شد، در تست بازیگری، برخی سؤالات از شما پرسیده می‌شود و پاسخگویی شما به آنها نقشی تعیین‌کننده دارد. معمولاً برخی از سوالات به صورت متداول و در اکثر تست‌های بازیگری پرسیده می‌شوند. از جمله سوالات تست بازیگری می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • چرا قصد دارید بازیگر شوید و این حرفه را دنبال می‌کنید؟
 • بازیگران محبوب شما چه اشخاصی هستند؟ چرا آن‌ها را دوست دارید؟
 • یک مونولوگ بر روی صحنه یا در برابر دوربین به دلخواه اجرا کنید؟
 • در بازیگری چه نقاط ضعف و قوتی دارید؟
 • به چه نوع پروژه‌هایی (سینما، تئاتر، تلویزیون و …) علاقه دارید؟
 • در صورتی که توسط ما انتخاب شوید، چه کاری انجام خواهید داد؟
 • به نظر شما استعداد اهمیت بالاتری دارد یا آموزش؟
 • واکنش شما نسبت به شنیدن یک نقد منفی چیست؟
 • چه اقداماتی را برای باورپذیرتر شدن نقش خود انجام می‌دهید؟
 • چه نمایشنامه‌هایی را تابه‌حال خوانده‌اید؟

چند نکته مهم در رابطه با تست بازیگری

در ادامه پاسخ به این سؤال که تست بازیگری چگونه است و چه نکاتی می‌تواند باعث موفقیت در آن شود، قصد داریم تا چند نکته مهم در این رابطه را ذکر نماییم. این نکات عبارت‌اند از:

 • حتماً قبل از تست چند بار از خود فیلم بگیرید تا با مشاهده فیلم، نقاط ضعف خود را بشناسید.
 • با تمرینات متعدد، سعی کنید مهارت فن بیان و زبان بدن خود را تقویت کنید.
 • برای حضور در تست بازیگری، لباسی راحت و ساده بپوشید.
 • در رابطه با سبک‌های بازیگری، مطالعاتی کافی داشته باشید و از افراد باتجربه و آگاه در این زمینه، برای شرکت در تست‌ها مشورت بگیرید.
 • سعی کنید فیلم‌های خوب تماشا کرده و به نوع بازی هم سنین خود توجه کنید.
 • مسیر موفقیت بازیگرهای مختلف را بررسی کنید تا چالش‌ها و راه‌حل‌های آنان را بدانید.
 • قبل از تست، مونولوگ خود را برای دیگران اجرا کنید.
 • آماده‌سازی بدن و نرمش قبل از شروع تست را فراموش نکنید.
 • به احساسات خود اجازه برزو دهید و سعی کنید به خوبی در نقش خود فرو بروید.

 

چگونه باید در تست بازیگری شرکت کرد

 

جمع‌بندی

در این مقاله از وب‌سایت خانه هنر کاج، تلاش کردیم تا مهم‌ترین نکات در رابطه با تست بازیگری را ذکر کرده و همچنین سوالات تست بازیگری که به صورت متداول پرسیده می‌شوند را بررسی نماییم. همان‌طور که گفتیم، شرکت در تست بازیگری، شروع کار تبدیل شدن به یک بازیگر بزرگ است. پس از آن نترسیده و با توجه به نکات مختلف، برای موفقیت در آن‌ها تلاش کنید. همچنین در صورتی که علاقه مند به رشته بازیگری هستید، مقاله رشته بازیگری چیست می‌تواند پاسخگوی تمام سوالات شما باشد.

خانه هنر کاج، کاج اندیشه سبز

خانه هنر کاج فعالیت خود را از سال 1397 با شعار کاج اندیشه سبز به صورت رسمی آغاز نمود. این مجموعه، قصد دارد تا تأثیرگذاری مناسبی بر روی آموزش و تولید در هنر تئاتر و سینمای کشور داشته باشد. در همین راستا، خانه هنر کاج، با بهره‌مندی از اساتید باتجربه و متخصص، تلاش کرده تا کلاس‌ها و دوره‌های تخصصی برگزار نموده و افرادی علاقه‌مند و هنرمند را پرورش دهد. برای اطلاع از دوره‌های خانه هنر کاج، مشاوره و ثبت نام در دوره‌های مورد نظر خود با شماره‌های 88318335 – 88316270 تماس حاصل فرمایید.

جهت شرکت در دوره فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.