چگونه بازیگر شویم + شروع حرفه بازیگری

فهرست مقالات

شروع حرفه بازیگری

تبدیل‌شدن به یک بازیگر بزرگ، رویایی است که بسیاری از افراد در سر خود دارند. در واقع در سرتاسر جهان علاقه‌مندان بسیاری به دنیای بازیگری وجود دارند که همواره به دنبال پیداکردن راهی برای شروع این حرفه و ورود به آن هستند. اما این مسیر چگونه است؟ شرایط بازیگری در ایران چیست و باید چگونه بازیگر شویم؟

در همین راستا، در این مقاله از وبسایت خانه هنر کاج، قصد داریم تا مراحل بازیگر شدن و شروع بازیگری را به طور کامل بررسی کنیم. برای کسب اطلاعات بیشتر، تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

 

چگونه بازیگر شویم؟

به طور کلی مراحل بازیگر شدن، شامل اقدامات و فعالیت‌های متعددی است که انجام این فعالیت‌ها به پشتکار و تلاش‌های بسیاری نیاز دارد. در واقع برای شروع بازیگری باید در وهله اول، بسیار پرتلاش ظاهر شوید.

همانطور که گفته شد، برای تبدیل شدن به یک بازیگر موفق، باید برخی مراحل را طی نمود. این مراحل عبارت‌اند از:

 

کلاس بازیگری در تهران

1.        به یک قصه‌گو تبدیل شوید!

یکی از مهارت‌هایی که در تبدیل‌ شدن به یک بازیگر اهمیت دارد، توانایی گفتن یک داستان است. اگر فکر می‌کنید این مهارت را دارید، به رفتار خود در جمع خانواده و دوستان توجه کنید. برای ورود به دنیای بازگیری قبل از هرچیزی، باید توانایی داستان‌سرایی را در خود افزایش دهید.  یک فرد اگر نتواند به خوبی داستان تعریف کند و داستان بگوید، نمی‌تواند بازیگر خوبی باشد. در واقع بازیگری، قصه‌گویی است. با شرکت در کلاس فن بیان در تهران می‌توانید، مهارت سخنوری خود را تقویت کرده و یک مرحله در دنیای بازیگری پیش بروید.

2.       کسب و ارتقای مهارت‌های خود را در اولویت قرار دهید!

برای شروع بازیگری باید برخی از مهارت‌ها را کسب کنید و یا آن‌ها را ارتقا دهید. از جمله مواردی که باید به آن‌ها توجه کنید، می‌توان به حافظه، زبان بدن، صدا، لهجه و … اشاره کرد. با ورش و داشتن یک رژیم غذایی مناسب، حافظه خود را تقویت کنید. سپس به صدای خود بپردازید. در واقع باید سعی کنید لحن خود را متناسب با شرایط تغییر دهید. در انتها نیز توجه داشته باشید که توانایی صحبت به گویش‌ها و لهجه‌های مختلف، یک امتیاز بسیار خوب است. پس آن‌ها را تمرین کنید.

3.      بازیگری را آموزش ببینید!

به طور کلی، یادگیری هر مهارت و حرفه، نیازمند کسب تجربه و یادگیری آموزش‌های مختلفی است. برای بازیگر شدن، شرکت در کلاس‌های بازیگری یک اقدام بسیار مفید و پربازده است. در واقع با شرکت در این کلاس‌ها، استفاده از ابزارهای مختلفی که در اختیار دارید را آموزش می‌بینید. در کلاس بازیگری در تهران به شما آموزش می‌دهند که چگونه ابزارهایی مانند بدن، بیان و ذهن را به کار بگیرید و آن‌ها را به سمت و سوی درستی هدایت کنید، برای کسب اطلاعات دوره های بازیگری خانه هنر کاج با ما تماس بگیرید.

با شرکت در کلاس‌ها، علاوه بر کسب تجربه از اساتید و مربیان دوره‌ها و کلاس‌ها، می‌توانید با افراد باسواد و حرفه‌ای در بازیگری نیز آشنا شوید و از آن‌ها نکات مختلفی را یاد بگیرید. همچنین به هیچ هنوان نقش ارتباطات را فراموش نکنید. ارتباطات شکل‌گرفته در این دوره‌ها و کلاس‌ها می‌توانند در زمان آینده به کار شما بیاید.

در کلاس‌های بازیگری، مباحث و دوره‌ها به دو بخش تقسیم می‌شوند، در بخش اول کلاس‌های مقدماتی هستند که در آن‌ها به موضوعات مقدماتی و مباحث رها سازی اشاره می‌شود. در بخش‌های دیگر، کلاس‌های پیشرفته قرار دارند که عمدتاً مباحث این دوره‌ها به ساختن شخصیت و تکنیک‌های بازیگری مربوط می‌شود.

4.      زمان امتحان کردن رسیده‌ است!

پس از کسب آموزشات لازم، زمان آن رسیده تا توانایی‌های خود را بسنجید. برای سنجش توانمندی‌های خود، باید در تست‌های بازیگری شرکت کنید. یکی از شرایط بازیگری در ایران، داشتن یک رزومه خوب است. قبل از شرکت در تست، حتماً یک رزومه مناسب و مطابق واقعیت آماده کنید. پس از آن سعی کنید تا با شرکت در تست‌های بازیگری، توانمندی‌های خود را نشان داده و یک پیشنهاد کاری مناسب برای خود فراهم کنید.

توجه داشته باشید که شرکت در تست‌ها، صرفاً به منظور گرفتن نقش نیست. در نتیجه با هر بار انتخاب‌نشدن، انگیزه خود را از دست ندهید. در واقع انتخاب بازیگر، به سلیقه و علاقه فرد انتخاب‌کننده بستگی دارد. پس نه خود را سرزنش کنید و نه فرد انتخاب‌کننده بازیگر را.

برای موفق‌شدن در تست‌ها، به چند نکته ساده توجه نمایید. حتماً در ساعت مشخص حاضر شوید و حتماً چندین قطعه یا همان اتود آماده داشته باشید. احترام متقابل را حفظ کنید. سعی کنید از پرحرفی بپرهیزید و تنها به سوالاتی که از شما دارند، به شکل دقیق و مشخص پاسخ دهید.

 

مراحل بازیگر شدن

 

5.       بازیگری را شروع کنید!

در ادامه پاسخ به این سوال که چطور بازیگر شویم؟ باید گفت که بهتر است نقش‌های کوچک و بزرگ را در ابتدای کار خود امتحان کنید. اما سعی داشته باشید نقش‌هایی پراهمیت‌تر و چالشی‌تر انتخاب کنید تا بتوانید به خوبی توانمندی‌های خود را اثبات نمایید. با این کار یک رزومه‌ قوی جمع کنید. در همین دوران، سعی کنید تا یک شخصیت مناسب و متفاوت از خود ثبت نمایید. پرسونال برندینگ یک مبحث مهم در بازیگری است. حتماً به صورت ویژه به آن توجه داشته باشید.

توانمندی‌ها و مهارت‌های خود را همزمان با کارکردن ارتقاء دهید و سعی کنید تا همچنان به یادگیری بپردازید. هرچه بیشتر توانمندی‌های خود را افزایش دهید، آینده روشن‌تری در اختیار شما خواهد بود.

ارتباطات کاری خود را حفظ کنید و سعی کنید تا از این ارتباطات در جهت رشد شخصی خود کمک بگیرید. معمان و مدرسان دوره‌های آموزشی، در صورتی که بتوانند شور، اشتیاق و توانمندی‌های شما را تشخیص دهند، می‌توانند شما را به افراد  مختلفی که وظیفه جمع‌کردن بازیگران را بر عهده دارند، معرفی کنند.

6.      شخصیت و اخلاق فراموش نشود!

افراد باشخصیت و بااخلاق در چشم دیگران بسیار محبوب هستند، سعی کنید در هر جمعی که حاضر می‌شود اخلاق حرفه‌ای و کاری را رعایت کنید. با دیگران مهربانانه صحبت کنید. سعی کنید در رفتار با دیگران، به خوبی اخلاقیات را رعایت کنید و شخصیتی بسیار محترم داشته باشید. این کار باعث می‌شود تا بتوانید در چشم دیگران به عنوان یک شخص محترم که همکاری با او لذت‌بخش است، دیده شوید.

شرایط بازیگری در ایران

شرایط بازیگری در ایران مانند تمام جهان با سختی‌ها و دشواری‌هایی همراه است. برای اینکه پاسخ این سوال که چگونه بازیگر شویم؟ را بدانید، باید مراحل زیر را طی کنید:

به یک قصه‌گو تبدیل شوید!

کسب و ارتقای مهارت‌های خود را در اولویت قرار دهید!

بازیگری را آموزش ببینید!

زمان امتحان کردن رسیده‌ است!

بازیگری را شروع کنید!

شخصیت و اخلاق فراموش نشود!

جمع‌بندی

در این مقاله از وب‌سایت خانه هنر کاج تلاش کردیم تا در رابطه با شروع بازیگری و مراحل بازیگر شدن صحبت کنیم و اطلاعات کاملی در این زمینه در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. همانطور که گفتیم، برای شروع حرفه بازیگری، نیاز است تا برخی از مراحل را طی کنید. اما در طی کلیه این مراحل توجه داشته باشید که بازیگری مانند بسیاری از مشاغل و حرفه‌های دیگر، سختی‌ها و مشکلات خود را به همراه دارد. اگر علاقه مند به یادگیری موسیقی هستید در ابتدای راه نیاز به یادگیری سلفژ و نت خوانی دارد، برای اطلاع از مراحل آموزش نت خوانی مقاله کلاس سلفژ چیست را مطالعه بفرمائید.

خانه هنر کاج، آموزش بازیگری و گویندگی

موسسه خانه هنر کاج در سال 1397 با هدف ارتقاء آموزش و تولید در هنر تئاتر و سینما شروع به کار کرد. این مجموعه، با بهره‌مندی از اساتید و مدرسان باتجربه و متخصص، بهترین مرجع برای یادگیری بازیگری و گویندگی در ایران به شمار می‌رود. علاقه‌مندانی که قصد دارند به حرفه بازیگری وارد شوند و در کلاس‌های این حرفه شرکت کنند، می‌توانند به خانه هنر کاج مراجعه نمایند. همچنین برای اطلاع از فعالیت‌های خانه هنر کاج و شرکت در دوره‌ها، با شماره‌های 88318335 – 88316270 تماس حاصل فرمایید.

جهت شرکت در دوره فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.