درباره ما

درباره خانه هنر کاج

خانه هنر کاج از اردیبهشت سال ۹۷ فعالیت خود را به صورت رسمی آغاز کرد و با شعار “کاج اندیشه سبز “سیاست کاری خود را بر تاثیر گذاری مثبت در راستای ارتقا آموزش و تولید در هنر تئاتر و سینما کشور قرار داد.

خانه هنر کاج

خانه هنر کاج، با تمرکز بر آموزش فعالیت‌های هنری و با سابقه ی برگزاری نشست‌ها و رویدادهای تخصصی در رشته‌های هنری نظیر تئاتر، سینما، موسیقی، طراحی صحنه سینما و تئاتر، دوبله و نمایش رادیویی و … در شهر تهران فعالیت می‌کند. همچنین، خانه ی هنر کاج تاکنون تهیه‌کنندگی تئاتر و فیلم کوتاه را نیز برعهده داشته است. این نهاد آموزشی برخورداری از تخصص اساتید معتبر سینما و تئاتر، همراه با فضای مناسب و زیرساخت‌های تخصصی، موفق به تربیت هنرجویان فراوان شده است.

تاریخچه کاج

خانه هنر کاج در سال ۱۳۹۵ در محلهی ایرانشهر تهران تأسیس شد. این مجتمع آموزشی فرهنگی و هنری در ابتدا با برگزاری کلاس‌های آموزشی در حوزهی بازیگری و کارگردانی سینما، هنرجویان را جذب و تربیت نمود. در این مسیر، همواره از همکاری با اساتید برجسته ی سینما و تئاتر بهره‌گرفت. اساتیدی همچون حمید نعمت‌الله، بهرام شاه‌محمدلو، مسعود آب‌پرور، محمد امیری‌آراحمدی، توماج دانش بهزادی، مجتبی حصامی، سهیل رجب، اردشیر منظم، منوچهر هادی، حمید رضا آذرنگ، مهتاب نصیرپور، پیام فروتن، کاوه سجادی حسینی، زنده‌یاد ارشا اقدسی، زهره شکوفنده، آرش آبسالان و … بوده‌اند.

بعلاوه، خانه هنر کاج به برگزاری نشست‌ها و رویدادهای مرتبط پرداخته و با تجهیز استودیو و برگزاری کلاس‌های دوبله، فعالیت خود را ادامه داده است. در حال حاضر، فریدون محرابی به عنوان مدرس نمایش رادیویی در استودیوی خانه هنر کاج، تدریس و تجربیات خود را انتقال می‌دهد. همچنین، آکادمی طراحی صحنه ی سینما و تئاتر با هدایت پیام فروتن در این مکان فعالیت خود را ادامه می‌دهد.

خانه هنر کاج تاکنون به عنوان مجری طرح‌ها و تهیه‌کننده تئاترها و فیلم‌های متعددی شناخته شده است. از میان آثار این مجموعه، می‌توان به فیلم کوتاه “کافه خون” به کارگردانی کاوه سجادی حسینی و تئاتر “اولئانا” به کارگردانی مهدی کوشکی با بازی ایشان و ریحانه پارسا، فیلم کوتاه “بختک” و تئاتر “کافه کات” به کارگردانی حسین کیانی و اجرا در سالن سمندریان اشاره کرد.

کاج اندیشه‌ سبز

کاج اندیشه‌ سبز

خانه هنر کاج

کاج اندیشه‌ سبز​

خانه هنر کاج

کاج اندیشه‌ سبز​

خانه هنر کاج

جهت شرکت در دوره فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.